INSERT INTO sites(host) VALUES('motika.com.mk') 1045: Access denied for user 'www-data'@'localhost' (using password: NO) motika.com.mk Estimated Worth $127,635 - MYIP.NET Website Information
Welcome to MyIP.net!
 Set MYIP as homepage      

  
           

Web Page Information

Title:
Meta Description:
Meta Keywords:
sponsored links:
Links:
Images:
Age:
sponsored links:

Traffic and Estimation

Traffic:
Estimation:

Website Ranks

Alexa Rank:
Google Page Rank:
Sogou Rank:
Baidu Cache:

Search Engine Indexed

Search EngineIndexedLinks
 Google:
 Bing:
 Yahoo!:
 Baidu:
 Sogou:
 Youdao:
 Soso:

Server Data

Web Server:
IP address:    
Location:

Registry information

Registrant:
Email:
ICANN Registrar:
Created:
Updated:
Expires:
Status:
Name Server:
Whois Server:

Alexa Rank and trends

Traffic: Today One Week Avg. Three Mon. Avg.
Rank:
PV:
Unique IP:

More ranks in the world

Users from these countries/regions

Where people go on this site

Alexa Charts

Alexa Reach and Rank

Whois data

Who is motika.com.mk at mk.whois-servers.net

% This is the RIPE Database query service.

% The objects are in RPSL format.

%

% The RIPE Database is subject to Terms and Conditions.

% See
http://www.ripe.net/db/support/db-terms-conditions.pdf% Note: this output has been filtered.

% To receive output for a database update, use the "-B" flag.%ERROR:101: no entries found

%

% No entries found in source RIPE.% This query was served by the RIPE Database Query Service version 1.94 (HEREFORD)

Front Page Thumbnail

sponsored links:

Front Page Loading Time

Keyword Hits (Biger,better)

Other TLDs of motika

TLDs Created Expires Registered
.com
.net
.org
.cn
.com.cn
.asia
.mobi

Similar Websites

More...
Alexa标题

Search Engine Spider Emulation

Title: Мотика | Се насмеа ли денес?
Description:
Keywords:
Body:
 Мотика | Се насмеа ли денес? Смешни видеаНаградна играМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото Сала на славата! КаналиСмешни видеаНаградна играМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото Ново од членовите Тукушто испратени фото, видеа и вицови Сала на славата! Гледајте ги само најпопуларните работи 15 видови на туристи според кои дури и без зборови може да се дознае од која држава доаѓаатКога одиме на одмор од друга земја уште на километар можеме да препознаеме друг Македонец или барем некој од Балканот. Но, дали и националноста на другите туристи се определува со леснотија? Куп кратки вицови за долго смеењеЖената се враќа од службено патување, седнува на домашниот компјутер и ги проверува последните пребарувања на мажот на Гугл: „Како се варат јајца?“, „Како се варат макарони?“, „Колку дена може да се живее без храна?“ #8211; #8211; #8211; #8211; #8211; #8211; #8211; #8211; Драга, погледни дали свети предниот десен жмигавец? #8211; Да, не, да, не, да, не #8230; 8 совети за самоодбрана што можат да ни направат повеќе штета отколку доброЗамислете дека одите сами ноќе. Или можеби е ден, но се наоѓате во сомнително соседство. Сигурно сакате да бидете подготвени и да знаете како да реагирате во случај некој да те нападне. Тука советите за самоодбрана може да ни помогнат. Дури ни вистинскиот гламурозен настан не може да го сокрие примитивизмот на ученичкитеОд наша гледна точка, интересно е да се видат двете дами во вакви издание, а плус има и што да се види ;). Мачката не им се плаши ни на кучето, ни на газдатаМачката и кучето си се вечни непријатели, а интересно е што газдата испадна голем, несмасен тиквар. Новите Тесла пикап камиони ќе бидат поевтини од конкурентите, откри Илон Маск, сопственикот на компанијатаИзвршниот директор на Тесла Илон Маск ги сподели деталите за цената и функционалноста на првото електрично пикап возило на компанијата. Цената на возилото беше изненадувачки пристапна, споредено со досегашната пракса на Тесла. „Ќе имате можност да купите голем пикап за 49.000 долари, па дури и поевтино“, рече Илон Маск. Пикапот е со кабина со шест [ hellip;] Единственото дете кое се родило во забранетата зона на Чернобил ќе полни 20 години и вели дека е добро иако јадела и пиела од загадената почва и водаРаѓањето на Марика го привлече вниманието на јавноста откако стана првото дете родено во забранетата зона на Чернобил. Приказната за сега 19-годишната девојка покрена многу контроверзии бидејќи голем број на луѓе ги обвинуваа родителите на Марика дека го „убиваат“ девојчето со тоа што сѐ уште живеат таму. Еве зошто девојка ти секогаш треба да носи кацига кога ја возиш на моторотЗатоа што моторџиите не се научени на чекање, било да се работи за семафор, било за премин преку железничка пруга, па кармата може да удри јако. Како изгледа империјата на Мајк Тајсон од „премиум канабис“ до „марихуана одмаралиште“ од 170 хектариМајк Тајсон ги остава своите боксерски ракавици и ќе запали еден џо*нт, откако основа компанија за производство на марихуана во средината на пустината Калифорнија. 52-годишниот поранешен светски шампион во тешка категорија ја создаде својата компанија Тајсон Холистик во 2016 година и продава низа производи од марихуана, како и разни екстракти и храна. Камионџијата се заинаети и не сака да им запре на полицајците, па ситуацијата излезе од контрола (Жестоко!)Полицајците многу гледале холивудски филмови, па почнаа дури и да скокаат по камионот, со што си ги загрозија животите. Русин доби мозочен удар во трамвај, па човечноста на луѓето излезе на виделина #8230; А и брзата помош е навистина брза!Видеото тера на размислување: Вреди ли да се нервираш и да се замараш за секојдневните проблеми, кога целото патување наречено живот може да заврши вака? Таткото-херој е секогаш на вистинско место, во вистинско времеТато е секогаш тука да ги поправи работите, колку и да изгледаат катастрофално. Со уметност до безбедност: Битола го доби првиот 3Д пешачки премин кој ќе биде од полза и за возачите и за пешацитеВо голмите градови низ европските земји не е невообичаено да се гледаат 3Д пешачки премини по кои пешаците безгрижно се движат. Битола се приклучи на овој тренд и сега битолчани ќе можат да уживаат во истата „привилегија“. Искрен семафор за пешаци на ФилипинитеАко ти е мил животот, трчај! 🙂 Вечниот ерген конечно ја носи својата нова девојка да ја запознае со родителитеПатот се погоди со дупки, па ергенот не издржа и го зеде телефонот да го сними танцот на силиконот. Татко на годината му најде на синот бесна вртелешкаНа крај важно слатко си се изнасмеа, а детето не знае каде е. Таткото најде начин како да ја прошета ќерката, да го забавува синот, а и нему да не му биде досадноСамо видеото да не дојде до мајката, да не види како лудо ја вози ќерката низ дворот. Поезија од еден наш домазет во Австралија: Штипската урбана легенда Стојан познат како Тачка испрати порака до нацијатаСлбодно вратете му на пораката во коментари, ќе прочита! Евгенијалните букети на една креативна Македонка: Наместо обичен букет од цвеќиња, подарете букет од овошје и зеленчук, кој изгледа прекрасно а згора на тоа е и многу здравДоколку ви здосадило од класичните подароци и барате нешто специјално, со кои ќе ја воодушевите спротивната страна, следната врвна уметност е идеалниот избор и полн погодок за секоја пригода. Цел свет се зачуди кога виде кој беше кум свадбата на фудбалерот на Арсенал, Месут ОзилДа погледнеме како помина кажувањето на судбоносното да во присуство на кумот Таип Ердоган и кумата Емине Ердоган. Никогаш не ѝ го тегни репчето на девојка со карактерКој што си бара, тоа и ќе си добие! 16 фотографии со моќни пораки кои директно го погодуваат срцетоФотографијата е важна затоа што има меѓународен јазик. Професионален фотограф или само аматер кој го чувствува моментот може да направи една фотографија и да каже повеќе од илјада зборови. Нашиот избор се состои од такви фотографии, полни со емоции и шарени приказни. Откриено е зошто скокоткањето е штетно за децата, а возрасните воопшто не се свесни за тоаВо животот барем еднаш, секоја личност, почнувајќи од детските денови, била скокоткана, но скокоткањето на децата може да биде штетно, наместо добро. Еве што би купиле познатите цртани ликови во супермаркетСигурни сме дека и познатите цртани ликови си имаат свои потреби. Во нашето потрошувачко општество, се прашуваме што би можеле да си купат доколку направат шопинг листа и отидат во супермаркет. 11 интересни факти за мажите за кои ниту самите не се свесниНие подготвивме неколку интересни факти за посилниот пол. Од нив ќе научите зошто некои мажи имаат тенденција да се однесуваат себично и зошто на 37 температура стануваат беспомошни како бебиња. Македонец на психијатар (виц)Македонец не можел повеќе да ја издржи 30-годишната бедна политика во земјата и конечно решил да отиде на психијатар. Психијатарот му вели: Кинезите ќе ви ја покажат иднината на плаќањето во ресторанИстиве паметни скенери може да се постават и во супермаркетите и значително да се намали чекањето на каса. И ова го имало во 21 век: Ги оженија жабите, за да го смират богот на дождот„А сега дали ти Кермит, ја земаш Крекла?“ Оваа бизарна церемонија се случи во местото Удупи во индиската држава Карнатака, каде што долго време не заврнала капка дожд. Богот на дождот нешто им се налутил, па тие приредија церемонија, каква што правеле нивните предци. Тие фатиле две жаби од различни села и ги венчаа според [ hellip;] Детето има интересна играчка, а не е мобилен телефонЧесто слушаме дека децата кои што само зјапаат во телефоните не знаат што е детство, но и на другата страна има екстреми. Најинтересната битка на роботи, Австралија против Нов Зеланд, од првенството кое што започна пред неколку дена, а се пренесува на каналот Discovery9-тата сезона од популарното ТВ шоу BattleBots само што започна и веднаш можевме да видиме една епска битка на роботи. Јапонците организираат исти вакви натпревари, но нивните роботи се тепаат сами, без далечински управувачи. 1 2 3 hellip; 1,648 Не пропуштајте! Овој цртеж на 5-годишно дете ги вознемири психолозите во детската градинка, но приказната има поинаква позадина Авторот на овие фотографии пишува дека пред некој ден на неговиот петгодишен син му била зададена задача во градинка да нацрта цртеж на слободна тема. Младиот уметник веднаш не разбрал што се барало од него и откако повторно прашал, учителката му рекла „Нацртај нешто што го сакаш“. Кога детето го нацртало „ова“ #8211; учителката го [ hellip;] 21280 Вулгарен Хумор 348 (38 слики) Смешни ситуации со еротски елементи. 20403 Сакаш слика од зaдникoт? Сега ќе ти пратам! Да почне да се прашува човек каде отиде човештвото. Приватноста одамна ја снема, а огромен број луѓе заборавија што беше тоа срам. 20294 Приказна вредна за споделување: Најкреативниот наставник во Македонија, Гоце Бумбароски од Прилеп, од децата направи сложна дружина и добри ученици „Кога наставникот им е и другар и втор родител, децата не сакаат да си дојдат дома од училиште. Ни велат денеска ќе останеме повеќе, имаме нешто планирано со наставникот“ #8211; вели една мајка на ученик од одделението на Гоце. На часот по математика кога се учи за дропки се јаде пица, за да видат учениците [ hellip;] 16650 Шампионат во плескање по зaдиници за жени Не ми е јасно какви се правилата, ниту кој победува, но многу е интересно за гледање :). 16321 Убава македонска песна за убав викенд: „Ако одам во Битола“ во изведба на Тамара Стојковска Тамара има 22 години, моментално ги завршува студиите на Факултетот за музичка уметност во Скопје. Таа има направено неколку преработки на песни, а неодамна ја претстави и нејзината прва авторска песна, „Друга Ѕвезда“ која можете да ја слушнете тука. Тамара исто така е дел од професионалниот хор ПроАрс од Скопје. Моментално настапува на македонската клубска сцена како дел од бендот „Страна Б“. 16269 Пред да почнеш да снимаш провокативно видео со тверкање, осигурај се дека ништо нема да ти испадне Девојката пукаше од самодоверба на почетокот, но потоа некако наеднаш Ѝ ПАДНА :). 15580 Делот од пречекот на ракометарите, кој телевизиите го цензурираат кога известуваат Убавината на оваа победа на Варадар е што ги обединува Македонците и е единствената светлина после долгиот, мрачен период на понижување од диктатури и режими. 14474 Девојката доби идеја да и ги спушти тренерките на другарката среде продавница, но и другарката не остана покусо Недостаток на внимание на интернет? Вака се решава тоа! 14329 Убави Русинки на социјалните мрежи (40 слики) Впечатлив избор на фотографии, на кои мажите се навраќаат по повеќе пати. 13839 Македонскинесекојдневни ситуацииГи пронајдовме најпијаните двајца битолчани на автобуска станица! Ако препознаете некој ваш другар, тагнете го :) 507 Еве како изгледа полна скара ако ги следиме македонските стандарди за плата 817 Најромантичниот појадок кој може да си го посака секоја домаќинка од сопругот 215 Види ги ситеНаградна играСмешни Слики 5788 +Смешни видеаМакедонски несекојдневни ситуацииМистерии и урбани легендиИгротекаЕротикаВицовиСрцезатоплувачиЗагатки тестови и квизовиЛуѓето се неверојатниСмешни сликиЖестоко!Арт и дизајнСтрипчиња и карикатуриИнтересноНаука и технологијаМакедонија има талентПрекрасната планета земјаПобеднициТоп листиСпортЖивотниПоучни приказниАвто-мото280.000 facebook фанови Цени и услови за рекламирање на Мотика © 2006 - 2016 МОТИКА, Сите права се задржани

Updated Time

Updating   
Friend links: ProxyFire    More...
Site Map 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 20 30 40 50 60 70 80 90 100 110 120 130 140 150 160 170 180 190 200 250 300 350 400 450 500 550 600 610 620 630 640 650 660 670 680 690 700 710 720 730 740 750
TOS | Contact us
© 2009 MyIP.cn Dev by MYIP Elapsed:106.718ms